custom-header

Zasłona czy roleta?

Zasłona czy roleta?

Zasłona czy roleta?

Wybierając akcesoria do okien, często zastanawiamy się, który rodzaj produktów będzie najbardziej odpowiedni. Najczęściej występuje dylemat pomiędzy roletami i zasłonami. Którą opcję wybrać? Jakie konsekwencje wiążą się z każdą z nich?

W dzisiejszych czasach, szczególnie w przypadku aranżacji nowych mieszkań, właściciele najczęściej wybierają rolety wewnętrzne, ponieważ są dość minimalistyczne, eleganckie, stosunkowo tanie i posiadają prostą formę. Dodatkowo nie trzeba ich prać i prasować, a montaż wykonuje się zaledwie jeden raz. Eleganckie rolety posiadają specjalne mechanizmy, które pozwalają na szybkie zasłonięcie lub odsłonięcie okna. Jest to o wiele prostsze niż w przypadku tradycyjnych firan i zasłon.

Klasyczne rozwiązania też mają swoich zwolenników. Należą do nich szczególnie starsze osoby, które nie są przyzwyczajone do nowoczesnych rozwiązań. Firany i zasłony najbardziej pasują do klasycznych wnętrz, stylizowanych na babcine, posiadających stare drewniane meble i klimatyczne kominki. Pomimo tego mamy nadzieję, że z biegiem lat również starsze osoby przekonają się do nowoczesnych i bardzo gustownych rolet, chociażby z tego powodu, że nie wymagają specjalnej konserwacji, której wykonanie w wieku emerytalnym staje się często nawet niemożliwe.

No comments.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *