custom-header

Kontroluj dostęp światła!

Kontroluj dostęp światła!

Kontroluj dostęp światła!

Ten, kto nie wie, jak ważne jest kontrolowanie ilości światła wpadającego do pomieszczenia, na pewno nigdy nie mieszkał na poddaszu lub w domu na wsi, wokół którego nie ma żadnego pobliskiego zabudowania. Zbyt mocne nasłonecznienie pomieszczenie znacząco utrudnia życie. Uniemożliwia oglądanie telewizji lub pracę na laptopie, pogarsza komfort przebywania w danym miejscu, mocno nagrzewa pomieszczenie. Na szczęście można tego uniknąć, stosując rolety okienne.

Każdy z nas może wybrać dwa rodzaje produktów. Bardzo znane są rolety do okien braas, które montujemy na zewnątrz. Są one cięższe i dodatkowo dają pewne bezpieczeństwo, czyli utrudniają włamywaczom przedostanie się do środka mieszkania. Wystarczy pozostawić je opuszczone zawsze wtedy, gdy wyjeżdżamy z domu. Drugim, również popularnym i cenionym modelem są np. żaluzje Fakro, które montujemy wewnątrz. Pełnią one funkcję dekoracyjną i umożliwiają kontrolowania dostępu światła.

Wystarczy ustawić je w określonej pozycji, by mieć dużo, niewiele lub bardzo mało naturalnego naświetlenia. Trzeba dodać, że takie rozwiązanie pasuje do każdego typu okna, o niestandardowym kształcie lub trudno dostępnego, jak jest zazwyczaj w przypadku okien na poddasze.

No comments.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *