custom-header

Kolory w pomieszczeniach

Kolory w pomieszczeniach

Kolory w pomieszczeniach

Kolory mają duże znaczenie w naszym życiu i dotyczą różnych aspektów. Niektóre z nich jak wiadomo wpływają na nasze samopoczucie i sprawiają, że czujemy się lepiej lub gorzej. Otaczają nas wszędzie, dlatego warto zadbać by te kolory, które posiadamy w swoim najbliższym otoczeniu były ładne i sprawiały, że czujemy się korzystnie.

W przypadku mieszkań i domów, ale także innych pomieszczeń możemy bawić się kolorami, jak tylko chcemy. Nie istnieją żadne ograniczenia i zakazy. Są jednak pewne zasady, których przestrzeganie ma wpływ na wygląd wnętrza. Sama barwa, to nie wszystko. Ważny, jest odcień i nasycenie. Niektóre zbyt krzykliwe kolory przytłaczają pomieszczenia i nas samych. Dlatego dobierajmy je z rozwagą. A pole do popisu, jest naprawdę duże.

Możemy przecież malować ściany, wybierać kolory mebli, dodatków. Ważne, by kolory współgrały ze sobą, więc na przykład wybierając rolety dekoracyjne velux  dopasujmy je do kolorów, które znajdują się już we wnętrzu. Jeżeli pomieszczenie pomalowane, jest na ciemne kolory warto rozjaśnić je jasnymi roletami i odwrotnie.

Możemy także postawić na to, by okna przyciągały uwagę i przełamywały neutralne wnętrze. Wtedy dobrym pomysłem, są rolety plisowane fakro w zdecydowanym i kontrastowym kolorze. Ich wygląd sprawi, że pomieszczenie będzie efektownie urządzone. Warto zastanowić się nad kolorem, który ma dominować w pomieszczeniu oraz o barwie  rożnych dodatków. To wszystko tworzy styl wnętrza.

No comments.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *