custom-header

Jak radzić sobie z falą upałów?

Jak radzić sobie z falą upałów?

Jak radzić sobie z falą upałów?

Większość ludzi na ziemi jest zdecydowanie bardziej ciepłolubna, więc nie przeszkadzają nam nawet fale upałów, które także w naszym klimacie są zjawiskiem coraz częstszym. Jednak upały to anomalie pogodowe, które potrafią skutecznie zmęczyć każdy, nawet najbardziej odporny organizm, warto więc poznać sposoby na to jak radzić sobie z upałami, by były one mniej męczące i dokuczliwe.

Od lata lekarze i służby publiczne apelują, by godziny największych upałów spędzić w domu. Jeśli jednak musimy koniecznie wyjść, to tylko z nakryciem na głowę i butelką wody pod ręką. Wszelkiego rodzaju inne napoje nie będą żadną pomocą w razie odwodnienia organizmu. Warto też poruszać się bardziej zacienionymi terenami niż w pełnym słońcu. Jeśli już zrobi nam się niedobrze, to natychmiast należy wezwać pomoc. Ubranie w trakcie upałów powinno być lekkie, zwiewne, wykonane z naturalnych tkanin, raczej okrywające niż odkrywające ciało.

A jak radzić sobie z upałami w domu? Dom można zacienić skutecznie jeśli wykorzystamy rolety zewnętrzne kronmat. Mają one szczególne właściwości nie tylko zaciemniania pomieszczenia, ale i wychładzania nagrzanych wnętrz domu. Dobrej jakości markizy zewnętrzne velux odbijają promienie słoneczne i nie pozwalają na to, by przedostały się do wnętrza domu. Dzięki temu w czasie upałów możemy cieszyć się zacienionym i chłodnym domem, który będzie naszym schronieniem przed palącym słońcem.

No comments.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *