custom-header

Charakterystyka rolet

Charakterystyka rolet

Charakterystyka rolet

Mamy różne rolety, ale najczęściej mówimy tutaj o zwijanej zasłonie z tkaniny, która pomimo, że chroni okno przed nadmiernym światłem, to czasem jest na tyle cienka, że odrobinę go przepuszcza, innym razem praktycznie wcale takie promienie nie docierają do wnętrza. Roleta ma to do siebie, że można ją zsunąć (przeważnie do góry) kiedy to nie jest potrzebna. Warto tu wspomnieć o tym, że jeśli chodzi o jej zwijanie, to może się ono odbywać przy pomocy linki, łańcuszka, a niekiedy też z wykorzystaniem silniczka elektrycznego, kiedy to nie musimy się ruszać z miejsca i uruchamiamy mechanizm za pomocą pilota.

Bez względu na to, czy są to rolety dachowe, zewnętrzne, czy też wewnętrzne, każdą taką możemy zasłonić tak całe okno, jak i tylko jego część. To na ile rozwiniemy taką osłonę zależy wyłącznie od nas, co znaczy, że nie musi ona być rozwijana w całości. Pomimo tego, że rolety okienne często wykorzystywane są zamiast zasłon i firanek, nie znaczy to, że nie możemy ich używać rezygnując ze wspomnianych tu tkanin. Zasłony i firanki mogą spokojnie spełniać swą rolę, a rolety zamontowane w oknie rozwiniemy wyłącznie, kiedy to dana sytuacja będzie tego wymagać. Tu jedno z drugim się nie „gryzie”.

Często rolety takie wybierane są pod kolor ściany, ponadto wykonywane są z różnych materiałów, gdyż może to być zarówno tkanina, jak i plecionka, czy nawet zasłona aluminiowa, czy jeszcze jakaś inna z odpowiedniego tworzywa. Roleta doskonale się sprawdza tak zimą, kiedy to zatrzymuje ciepło w budynku, jak i latem, kiedy to zapobiega zbytniemu nagrzaniu się pomieszczenia.

No comments.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *